top of page
9D9B3965-E73C-42C6-940E-54E11A3B37D9.jpe

O mně

Vlasům se věnuji přes 10 let.

Mojí specializací jsou zesvětlující techniky - melíry, foilayage, freehand balayage, které zároveň i školím.

Školení jsou aktuálně také to, co mi pracovně zabírá nejvíce času, ale zároveň mě i nejvíce naplňuje.

Školení pro kadeřníky vytvářím na základě technik, které jsem si osvojila na salonu, snažím se je rozebrat na ty nejmenší detaily a ty pak kolegy naučit.

Školím v Plzni a v Praze.

Nejdůležitější jsou pro mě ale zdravé vlasy. Klienty i kadeřníky učím, jak se o vlasy správně starat a jak je důležité používat správnou profesionální péči (produkty), nastavené kadeřníkem na míru.

Moje další náplň práce je tvoření vlasů mým klientkám na salonu a vzdělávání veřejnosti i kadeřníků pomocí instagramu. Na podzim roku 2022, jsem vytvořila vlastní značku doplňků do vlasů

 (ig @este_bysylvie) s e-shopem, na kterém seženete ty nejlepší ověřené pomůcky, naše gumičky, skřipce, ale i vlasovou kosmetiku.

eshop.sylvierodova.cz

Zároveň se snažím testovat různé zajímavé kosmetické značky, ať už péči a styling nebo chemii, abych byla schopna kolegům poskytnout srovnání a názor, na který se často ptají.

Stejně tak jsem v posledních letech dostala příležitost testovat celou řadu fénů a jiných pomůcek na vlasy. Recenze a doporučení opět naleznete na mém instagramu.

@sylvierodova

Něco málo z mé ,,historie”

Jsem vyučenou kadeřnicí od roku 2011.

Ze zdravotních důvodů jsem přecházela z třetího ročníku gymnázia do prvního ročníku na učiliště. 

Po vyučení jsem si dodělala maturitu v oboru podnikání. Už během studia jsem si otevřela svůj salon v červenu 2012 na malém městě (6000 obyvatel) a pomalu jsem si budovala klientelu.

Začínala jsem s 3h melírem do čepice za 280,- Kč a čekala, až někdo na salon dorazí.

S měsíční tržbou 3-4 tisíce, jsem při studiu sotva poplatila nájem salonu.

Salon jsem opouštěla na začátku roku 2021, protože se změnil majitel budovy a to s hodinovou sazbou 1.100,- Kč.

Proto se snažím kadeřníkům vždy říkat, že to, jakou děláte práci a za kolik peněz nezáleží na místě kde pracujete, jen to někde vyžaduje více úsilí a méně výmluv.

Změna přišla ve chvíli, kdy jsem se začala vzdělávat, školit a věnovat veškerý svůj čas práci což bylo začátkem roku 2014.

Se sociálními sítěmi přišly i větší možnosti vzdělávat se a rozvíjet své zkušenosti. Posledních 8 let se intenzivně vzdělávám, jezdím se pravidelně školit, snažím se alespoň 1 krát ročně navštívit i zahraniční školení, ale nejvíce mi aktuálně dávají videa a on-line lekce zahraničních kadeřníků.

V roce 2016  jsem naplnila poprvé svou klientelu tak, že jsem již nebyla schopna přijímat nové klienty. Na přelomu 2016/2017 proběhla rekonstrukce, zvětšení salonu a s tím i zásadní změna ceníku. Klientelu jsem opět otevřela a to na tři měsíce dokud opět nenastal stop stav, který trval tři roky, dokud jsem nezměnila město a salon.

Sleduji nejnovější trendy, baví mě sociální sítě a kontakt s mými kolegy, které se hlavně prostřednictvím školení a Instagramu snažím vzdělávat.

Na instagramu jsem nejaktivnější a naleznete tam vždy ty nejaktuálněší informace.

Jsem tam jako @sylvierodova.

Od srpna 2020 jsou také k poslechu podcasty o vlasech, které jsem natočila společně s kolegyní a kamarádkou Terezkou Vlasákovou.

Poslechnout si nás můžete na Spotify, Apple a Google podcast všude nás najdete jako OBJE MY. 

Na instagramu nás můžete sledovat na profilu @obje.my.

Vzdělávání a předávání zkušeností a znalostí mě baví a naplňuje na tolik, že jsem se rozhodla na hromadící se přání kolegů začít školit a vytvářet své vlastní koncepty školení, jejichž nabídku najdete pod záložkou vzdělávání na hlavní stránce.

Od léta 2020 jsme s mým kamarádem a kolegou Tomášem Dombrovským začínali školit v Praze dva koncepty školení balayage a melíry a to celodenní formou teorie s workshopem. Školení jsme měli vždy během několika hodin od vypsání termínu plná a vytvořila se i nemalá čekací listina. Shodou okolností se stalo, že jsme si spolu na konci roku pronajali velký komerční prostor s plánem společného salonu a zároveň vzdělávací akademie.

V současné době tedy provozuji společně s Tomášem v centru Plzně luxusní kadeřnický salon ESTÉ, ke kterému patří i stejnojmenná akademie, kde od ledna 2022 školím intenzivní školení pro menší skupiny kadeřníků.

Opravdu moc děkujeme za obrovský zájem o školení, která jsou vždy rychle vyprodaná. Stále se snažím školení vylepšovat a upravovat, aby Vám daly co nejvíce.

V létě 2020 jsem se také stala technologem a školitelem pro holandskou kosmetickou značku oolaboo a současně i členem týmu the academy. Tuto zkušenost jsem však na podzim 2021 ukončila a to hlavně z časových důvodů.

Se změnou místa a novým salonem v Plzni jsem v roce 2021 na chvilinku otevřela i možnost objednávek pro nové klienty a to po třech letech. Přijala jsem stovku klientů, ale nyní je klientela opět uzavřena a nové klienty aktuálně nepřijímám.

Vždy je nejlepší mě s čímkoli kontaktovat na instagramu.

Na podzim 2022 jsem vytvořila svou vlastní značku gumiček ESTÉ.

Látkové gumičky, které jsou nejen krásné, ale také velmi šetrné k vlasům šité v ČR mojí maminkou a mnou. Značku jsem doplnila i o velmi oblíbené skřipce do vlasů.

Zároveň jsem vytvořila e-shop, kde si můžete kromě těchto produktů pořídit:

~ profesionální kosmetiku na vlasy

Redken, Oribe, Malibu C, K18

~ naše gumičky, skřipce a doplňky do vlasů

~ kartáče na vlasy

BioIonic, Varis, Vellen Hair, Tangle Teezer, Framar

~ fény, kulmy, žehličky

Varis, BioIonic, Diva

~ pomůcky pro kadeřníky

misky, štětce, destičky na foilayage, pinety

eshop.sylvierodova.cz

Od podzimu 2022 se také stávám externě součástí Redken edukačního týmu a to hlavně v podobě příprav různých kreativních projektů a eventů.

Má školení jsou ale stále nadznačková - je jedno, s jakou značkou účastníci na salonu pracují.

V dubnu 2023 jsem se podílela na přípravách modelek na Redken event pro 300 lidí. Před kterými jsem měla zároveň možnost vystoupit na stage.

 

V květnu 2023 jsem se na večerní povídání na pódiu účastnila také kadeřnické akce Hair Camp pro cca 120 lidí.

 

Od podzimu 2023 přichází další tři nové koncepty školení, protože je již obrovské množství kadeřníků, kteří mají všechna školení za sebou a touží po dalších. 

Na konci dubna 2021 vyšel první rozhovor se mnou v magazínu Estetica, který najdete níže k přečtení.

bottom of page